HĽADALI PRINCEZNÚ TANCA, NAŠLI PRINCA
Najprv museli odbúrať trému

HUMENNÉ - Princezná tanca je súťaž humenského Centra voľného času Dúha, jediná svojho druhu na Slovensku. Po minuloročnom úspechu sa uskutočnil jej druhý ročník.


Charakteristické a veľmi intenzívne pre túto súťaž u všetkých súťažiacich boli okrem nadšenia, aj pocit obrovskej zodpovednosti a zároveň strach postaviť sa pred porotu.

"To bolo prvé, čo som sa snažila odbúrať a to konfrontáciou medzi súťažiacimi a porotou. Posadila som súťažiacich na zem oproti porotcom a porozprávala som im kratučký príbeh, ktorý žili tanečníčky zo skupiny Prodigy-B a zároveň porotkyne pre túto súťaž," hovorí Andrea Hirková, mama projektu. Deckám vysvetlila, že tento strach a tréma sú pre ne vlastne pozitívne a to čo práve prežívali, ich posúva ďalej a robí ich šťastnými.
Prebojovali sa cez 3 disciplíny
Princezná tanca je tanečná súťaž, ktorá sa vyprofilovala na základe skúseností a zážitkov Andreinej  niekoľkoročnej praxe na Slovensku i v zahraničí. Na parkete sa vystriedalo 27 tanečníkov zo Sniny, Bardejova, Svidníka a Humenného. Súťažiaci museli prejsť tromi kolami, z ktorých vzišiel ten najtalentovanejší človiečik. Najprv sa dievčatá a jeden chlapec predstavili vlastnými choreografiami na donesenú nahrávku v dĺžke najviac 45 sekúnd, v druhom kole improvizovali na nahrávku organizátora a v závere na spoločnom workshope nacvičovali tanečné prvky, ktoré museli náasledne predviesť red publikom.
"Snažili sme sa im dať priestor na vlastnú tvorivosť, aby mohi vyjadriť svoje tanečné cítenie, schopnosti a nediktovať im iba to vaše. Aby vedeli byť samostatní a pochopili, že dokážu urobiť dobré veci aj bez vedenia dospelých. Vo veľkej miere išlo teda o podporu sebavedomia, aby sa vedeli na pľaci predať. Lebo aj o tom je tanec," hovorí Andrea.
Výsledky súťaže

Kategória Deti 1
Titul Princezná tanca 2016 získala 10 ročná Humenčanka SIMONKA CENKNEROVÁ, Feeling Humenné
2.miesto - NATÁLIA GERBOCOVÁ, SZUŠ Snina
3.miesto - KAROLÍNA BRITANOVÁ, SZUŠ Snina

Kategória Deti 2
Titul získal chalan. Princ tanca 2016 sa stal 14 ročný MATEJ VYHONSKÝ zo SZUŠ Snina
2.miesto - KATARÍNA SEMANKOVÁ,  SZUŠ Bardejov
3.miesto - NINA SPIELMANOVÁ, Feeling Humenné


Aj pre začiatočníkov
"Využila som prítomnosť poroty. Pripravila som súťaž aj pre Feelingáčskych začiatočníkov. S vlastnou choreografiou sa z Feelingu prihlásilo 9 odvážlivcov a po prvýkrát sa postavili pred porotu," hovorí Andrea.
Výsledky : 
Zlatý Feeling získala Tamara Petrovčinová
Strieborný Feeling získala Viktória Lojová
Bronzový Feeling získala Viktória Lokšíková